Diskusní fórum

Zde můžete hledat posily do týmu, napsat dotaz či vzkaz organizátorům a ostatním hráčům.

Monča (Otirrub Exuled), 24. 10. 2021 12:19

Ještě jednou moc děkujeme za skvělou organizaci a za akorátní úroveň šifer. Moc jsme si hru užili! Pár postřehů:

1) První šifra se nám moc líbila, i když jsme ji nedoluštili.
2) Chyběla nám obrázková šifra, ale nedošli jsme k poslední, komixové.
3) Udělali jsme zásadní chybu a na průchodovou 8. šifru (Rourku) jsme si sedli do hospody. Po vyluštění jsme vyslali jednoho člena týmu pro další obálku s šifrou, zatímco zbytek týmu čekal v teple hospody s pivem a dobrým jídlem. Vzhledem k povaze 9. šifry / mezihry se nám to velmi vymstilo a hodně nás to zdrželo. Tak z toho máme takové pěkné ponaučení pro příště.
4) Trochu nám nesedělo načasování nápověd a deadů. Stalo se nám aspoň 2x, že i když jsme po nápovědě věděli přesně co dělat a jak šifru luštit, vyluštili jsme ji jen pár minutek před možností získání řešení. To bylo trochu demotivující.
5) Celkově jsme si to moc užili. Šifry se nám líbily, trasa byla super a počasí taky skvělé :)

Petr (Na účet Szotka), 20. 10. 2021 10:03

Taky moc díky za novou zajímavou hru. Šifry byly v pohodě, byl jsem rád, že nebyly úplně triviální, hned jednička byla zajímavá a ne úplně jednoduchá. Moje poznámky:
- udělali jsme si po třetí šifře docela dlouhou přestávku, takže jsme našli čtvrté stanoviště neobsazené a šifru nemohli řešit. Chápu, že to je naše chyba, mohli jsme to na startu říct, že budeme pozdě a nějak se domluvit. Taky nám to nějak zvlášť nevadilo, orgové nás pustili na pětku a mohli jsme pokračovat. Takže spíš prosba pro příště - chtělo by to před startem dát vědět, že (a kdy) se stanoviště uzavírají, případně nechat na stanovišti mrtvou schránku, jak to dělají ostatní hry.
- Ekoinformace vytištěné ve čtyřiceti kopiích na barevný papír mi přijdou trochu neekologické - zvážil bych vytištění méně kopií a nechat týmy, ať si berou, pokud o to mají zájem. Naše skončí v koši (tříděném)
- Nápověda na desítce se spletenými pruty nás spíše zmátla

Takže ještě jednou díky a těším se na příští ročník!

Jana (7. nástupiště), 18. 10. 2021 21:45

Moc děkujeme za super šifrovačku, šifry se nám líbily. Potěšilo nás, že jsme mohli vzít i děti a užít si tak krásný den při tom, co nás baví. Těšíme se na další rok. :-)

Vláďa (Brouk v hlavě), 18. 10. 2021 12:43

Já bych se taky připojil k poděkování za krásnou hru. Vzhledem k tomu, že to byl první ročník, tak jsme nevěděli, co od hry očekávat, báli jsme se, že to bude buď moc jednoduché nebo až příliš enviromentální. Ale hned první vícekroková šifra ukázala, že naše obavy byly zcela zbytečné. Šifry byly skutečně skvělé, akorát na pohodové projití celé hry do setmění. :) O to větší je škoda, že náš původní záměr zapojit do hry nováčky díky jejich onemocněním nevyšel. Nicméně i tak jsme si hru i celkem slunnou podzimní sobotu plně užili. Díky moc!!!

A ještě poznatek k šifře 10. Šifra byla super a kdyby nápověda nebyla tak brzo, případně byla nějak penalizovaná (časem či prioritou v pořadí), tak by ji bez nápovědy dalo více týmů než jeden či dva. Takhle tým podlehne jednak strategii hry a druhák i trochu lenosti. Další věcí ale je, že zde název šifry až příliš zaváděl do slepých uliček (šifra mlýn, různé způsoby otáčení všeho, atd.), přitom dříve spíše pomáhal.

Eva (Brouk v hlavě), 18. 10. 2021 12:40

Mnohokrát děkujeme za prima hru. Užili jsme si ji od začátku až do konce. Výběr stanovišť a celý ten enviromentální nádech byl příjemným zpestřením a mnohým asi ukázal zajímavá brněnská zákoutí, o kterých by jinak ani nevěděl. Šifry nám tentokrát sedly a nikde jsme se zbytečně nezdržovali. Byly nápadité, od všeho trochu.. Obzvlášť komiksy pobavily.
Tak ještě jednou moc děkujeme za celou hru a třeba zase někdy příště!

JV (chaosem k evoluci), 17. 10. 2021 23:54

š10: Jasné, krásná šifra, tak jako celá hra, díky moc!

Radka (Organizátoři), 17. 10. 2021 23:12

K řešení desáté šifry (Větrného mlýnu) jsme doplnili vysvětlující obrázek (kdyžtak si prosím aktualizuj stránku, pokud se ti zobrazí ještě starý soubor z cache)
Je to už srozumitelné?

JV (chaosem k evoluci), 17. 10. 2021 22:00

šifra 10: ani z řešení stále nechápu jak označit hrany písmeny

Radka (Organizátoři), 17. 10. 2021 21:02

Omlouváme se za opoždění. Už jsme zveřejnili šifry a jejich řešení

Anička (Organizátoři), 17. 10. 2021 19:53

Jsme rádi, že vás řešení zajímají! Prosíme o strpení, intenzivně se na zveřejnění pracuje a snad chybí doladit už jen pár technických detailů.

F5, F5, F5, 17. 10. 2021 19:11

F5, F5, F5,... pokud máte přetížené stránky, tak je to asi jak je pořád obnovuji v touze objevit zde správné řešení ze včerejška ;-)

Honza (Zaplyšeno), 17. 10. 2021 18:00

Na Lamolamy jsem vyrazil s tím, že to bude hlavně zábava pro děti a já jdu jen jako doprovod. Ale nakonec to byla zábava pro všechny. Šifry byly nápadité a obtížné tak akorát, aby se s nimi trochu potrápil celý tým a zároveň jsme nikde dlouho netrčeli. Jinak děti v týmu by se rozhodně neměly podceňovat. Desítku, kde skoro všichni brali nápovědu, nám vyřešil Pavlík. :) Díky moc za hru.

Libor Smycek (Krysy), 16. 10. 2021 22:14

Díky za parádní hru, konečně zas nějaká denní. Spousta šifer se nám vyloženě líbila, některé byly skoro příliš triviální a jiné zase subjektivně zběsilé. Na stadionu nám měření sem tam o milimetr nevyšlo a měřili jsme opravdu usilovně, skoro bych si troufnul říct, že to někdo prostě nevycházelo.
Každopádně se už těšíme na další ročník.

Radka (Organizátoři), 25. 9. 2021 17:44

Šifrovačka bude začínat na Lesné, ale trasa pak povede různě dále po Brně (víc bohužel s ohledem na charakter hry nemohu prozradit).
Start je v 9 hodin ráno. Konec záleží, zda a jak rychle tým dojde do cíle :-). Ale nejpozději ve 21 hodin, pokud tým hru nedokončí či nevzdá dříve.

Otazník, 25. 9. 2021 17:20

Kde prosím cca bude hra probíhat (aspon cast Brna) a v jakém časovém rozmezí?

Radka (Organizátoři), 25. 9. 2021 00:51

Slavnostně spouštíme diskusní fórum :-)
Jinak příprava hry je v plném proudu, finišujeme a testujeme šifry. Už se těšíme, až je budete luštit :-)
A kdo jste zatím nelajkoval, mrkněte na facebookovou stránku šifrovačky :-)